Menu

48 33 814 41 59 almontsystem@almontsystem.pl

Charakterystyka ogrodów zimowych

Przy budowie ogrodu zimowego równie ważne jak przygotowanie dobrego projektu jest dobór najlepszych materiałów, jak i odpowiednich wykonawców, najlepiej jeśli będzie autoryzowana firma. Tylko wówczas klient może mieć pewność, że będzie miał do czynienia z prawdziwymi fachowcami.

07-Climax-GDG
Climax-03

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Konstrukcja ogrodu zimowego musi zapewniać mu bezpieczeństwo i solidność. Nie może zaszkodzić jej ani ciężki śnieg, ani mocne podmuchy wiatru. Dach musi mieć odpowiednie nachylenie tak, by śnieg zsuwał się z niego swobodnie.

Do jego wykonania stosuje się zazwyczaj szkło zespolone składające się z szyby niskoemisyjnej oraz bezpiecznej (klejonej). W przypadku rozbicia nie rozpryskuje się ono na drobne kawałki, tylko utrzymuje w swojej ramie, więc nie zrobi krzywdy osobom przebywającym w oranżerii. Odpowiedni montaż profili nośnych ogrodu zimowego zapewnia mu ochronę przed wichurami i śniegiem. Warto pamiętać również o odpowiednim podłożu, czyli betonowym fundamencie zbrojonym i zaizolowanym termicznie. Gdy ma być zabudowany taras lub balkon, należy najpierw pamiętać o sprawdzeniu jego wytrzymałości oraz zapewnieniu miejsca odprowadzenia wody.

Ochrona przed kaprysami aury

Ściany i dach ogrodu zimowego muszą skutecznie chronić go przed deszczem i podmuchami wiatru. Ich szczelność gwarantuje, że nie będą pojawiały się przecieki. Dobre profile wyposażone są w uszczelki i system kanalików do odprowadzania wody.

Dzięki temu nie trzeba używać żadnych mas silikonowych, które i tak nie są w stanie zapewnić pełnej szczelności na dłuższą metę. Uszczelki znajdują się na krokwiach, rynnie, profilu kalenicowym i na styku ogrodu z murem. Rynna zapewnia odprowadzenie wody deszczowej poza dach i niespływanie jej po szklanych ścianach.

Ogród zimowy musi być przyjemnym, ciepłym miejscem również w chłodniejsze dni. Wykorzystany do jego budowy materiał, czyli szkło i profile aluminiowe, dobrze pełnią funkcję izolatorów. Najlepszym rozwiązaniem będą tutaj systemy termoizolowanych profili aluminiowych produkowane specjalnie do budowy ogrodów zimowych.

Dostępne są profile aluminiowe o różnych formach i kształtach, a także w bogatym wyborze kolorów. Nieodzownym uzupełnieniem profili są zespolone szyby ze szkła niskoemisyjnego, które zapewniają dobrą izolację cieplną. Jeśli chodzi o ogrzewanie ogrodu zimowego, polecić możemy wodny lub elektryczny system ogrzewania podłogowego. Jest on montowany na zaizolowanej i ocieplonej płycie betonowej. Ogrzewaną podłogę warto wyłożyć okładziną z płytek ceramicznych lub kamiennych.

Z kolei w sezonie letnim dla ochłody w ogrodzie letnim przydadzą się uchylne okna oraz zewnętrzne rolety, które w znacznym stopniu ograniczą wpadania do środka promieni słonecznych. Prostym i skutecznym zarazem sposobem na zapewnieniu we wnętrzu przyjemnego cienia są bujne rośliny, które w razie czego można przenieść w inne miejsce.

Partnerzy

Wyróżnienia

manufaktura
TS-Aluminium-logo-o
logo-aliplast
logo-poprawione
firma-roku
godło