Menu

48 33 814 41 59 almontsystem@almontsystem.pl

Klimat w ogrodzie zimowym

Z budową i użytkowaniem ogrodu zimowego powiązane jest pojęcie klimatu. Warto mieć je na uwadze mówiąc o ogrzewaniu ogrodu zimowego, czy jego oświetleniu. Z klimatem powiązana jest m.in. wilgotność powietrza, którą trzeba uwzględnić przy wyposażeniu i użytkowaniu ogrodu zimowego.

planowanie
11043091-773598396028682-4991759284538608028-n

Jak stworzyć właściwy klimat?

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badań dotyczących naszego samopoczucia w różnych zakresach temperatury i wilgotności powietrza.

Np. pomieszczenie o temperaturze 20°C i wilgotności powietrza od 35 do 70%

(optymalna wilgotność w pomieszczeniu) – to warunki wpływające korzystnie na nasze samopoczucie.

Przy 23°C temperatury w pomieszczeniu o 50% wilgotności odczuwalna jest jako nieprzyjemna.

Wilgotność powietrza jest ściśle powiązana z gromadzeniem się pary wodnej, co jest również istotne w oszklonych werandach.

Wilgoć powstaje na skutek funkcji życiowych człowieka lub jest efektem wegetacji roślin. Zimą nietrudno zauważyć, że gdy otworzymy drzwi między werandą a mieszkaniem, nasycone parą powietrze natychmiast przedostaje się do wyziębionej werandy.

Ilość pary wodnej, jaką może wchłonąć powietrze, zależy w dużej mierze od jego temperatury. Podczas gdy napływające ciepłe powietrze mogło utrzymać w sobie wodę, to pod wpływem ochłodzenia osiągnięta zostaje granica nasycenia (100 % wilgotności powietrza). Efektem tego zjawiska jest „opad deszczu”, i to w najchłodniejszych zakątkach ogrodu zimowego.

Partnerzy

Wyróżnienia

manufaktura
TS-Aluminium-logo-o
logo-aliplast
logo-poprawione
firma-roku
godło