Menu

48 33 814 41 59 almontsystem@almontsystem.pl

Refleksole

Szklane fasady są dzisiaj nieodłącznym alementem nowoczesnej architektury. Dzięki zastosowaniu refleksol możliwe jest znaczące zmniejszenie zużycia energii w takich budynkach. Architekci wykorzystują te zalety i często używają rolet fasadowych, stanowiących również dodatkowy detal w architekturze budynku.

960

Refleksol Universal

Rolety fasadowe z trzema systemami prowadzenia bocznego.

Refleksole Universal dostępne są z trzema różnymi systemami prowadzenia bocznego: za pomocą aluminiowych prowadnic, linek ze stali nierdzewnej oraz chromowanego pręta stalowego.

Zwarta konstrukcja i elegancka kaseta ochronna sprawiają, że model ten stanowi elegancki detal w nowoczesnej architekturze fasadowej. Nadaje się także świetnie do zacieniania balkonów oraz bocznych ścian ogrodów zimowych.

Rolety Universal mogą być instalowane do ściany lub do sufitu. Zwijanie i rozwijanie tkaniny realizowane jest za pomocą przekładni i korby, lub opcjonalnego napędu elektrycznego. Istnieje możliwość instalacji kilku rolet obok siebie, napędzanych wspólnym napędem.

Duży wybór tkanin – zarówno zaciemniejących jak i transparentnych – pozwala na optymalny dobór rolety do każdych warunków.

976 (1)

Refleksol Ventosol

Roleta fasadowa z systemem ZIP.

Refleksol Ventosol to nowoczesny system zacieniania fasad o szerokim zakresie użytkowania. Wyposażony jest w system ZIP, który działa jak zamek błyskawiczny, utrzymujący tkaninę w prowadnicach bocznych, dzięki czemu wyeliminowano prześwity boczne pomiędzy tkaniną a prowadnicą.

Ventosol wyposażony jest w elegancką, samonośną kasetę osłonową tkaniny, dzięki czemu po zwinięciu jest ona chroniona przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Duży wybór wsporników montażowych pozwala na prostą instalację zarówno na fasadzie jak i we wnękach okiennych. Standardowy napęd za pomocą korby może być zastąpiony opcjonalnym silnikiem elektrycznym.

Model Ventosol VS5400, pracujący w pozycji poziomej i przeznaczony do zacieniania świetlików dachowych, wyposażony jest w napęd elektryczny w standardzie, oraz system naciągu tkaniny za pomocą sprężyn gazowych.

969

Refleksol Vertical

Rolety fasadowe z prowadnicami bocznymi.

Vertical to klasyczne refleksole z prowadnicami bocznymi. Dostępne z dwoma rodzajami kaset ochronnych. Można wybrać pomiędzy wersją delikatnie zaokrągloną lub o nowoczesnym, ściętym kształcie. Kaseta rolety jest samonośna – mocowana do prowadnic bocznych – i nie wymaga dodatkowego mocowania do elewacji. Roletę można zamontować we wnęce lub bezpośrednio na elewacji. Specjalną cechą modelu Vertical jest takie samo wzornictwo jak markiz fasadowych Metro oraz Visombra – dzięki czemu można na jednej elewacji zastosować różne rodzaje osłon, z zachowaniem spójnego wyglądu.

Potrzebujecie Państwo zasłonić szczególnie duże okno?
Model Vertical-Box o wymiarach maksymalnych 500×350 cm (szerokość x wysokość) będzie doskonałym wyborem. Wyposażony jest w kwadratową, powiększoną kasetę ochronną, chroniącą poszycie zwiniętej rolety przed zabrudzeniem.

Refleksole Vertical mogą być sterowane ręcznie – za pomocą korby zewnętrznej lub od wnętrza pomieszczenia – a także za pomocą napędu elektrycznego, zapewniającego wysoki komfort obsługi.

983

Refleksol Verimatic

Roleta fasadowa ze sprężynami gazowymi.

Refleksol Verimatic jest specjalnym rodzajem rolety fasadowej, w której tkanina może się rozwijać konwencjonalnie z góry do dołu, ale także z dołu do góry, w zależności od lokalizacji kasety podczas montażu. Zacienianie okien od dołu do góry pozwala na uzyskanie dużego komfortu oświetlenia biur oraz sal konferencyjnych – w pomieszczeniach nadal jest jasno, ale słońce nie odbija się od powierzchni ekranów i monitorów.

Tkanina rolety jest naprężona w każdej pozycji dzięki opatentowanemu systemowi sprężyn gazowych znajdujących się w prowadnicach bocznych. Lakierowane proszkowo elementy i profile aluminiowe gwarantują długi okres użytkowania.

Standardowy napęd elektryczny może zostać uzupełniony o dodatkowe elementy sterujące, pozwalające w optymalny sposób regulować zacienieniem całej fasady

Partnerzy

Wyróżnienia

manufaktura
TS-Aluminium-logo-o
logo-aliplast
logo-poprawione
firma-roku
godło