Menu

48 33 814 41 59 almontsystem@almontsystem.pl

Rośliny w ogrodzie zimowym

Wiele osób marzy o pięknym ogrodzie zimowym wypełnionym bujną roślinnością, która cieszy oko przez cały rok. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy, na etapie wyboru projektu ogrodu zimowego, warto dokładnie rozważyć, jaką funkcję pełnił.

Inside-of-muttart-conservatory-1
blog7

Jeśli zdecydują się Państwo na wykonanie ogrodu zimowego przy elewacji południowej lub południowo-zachodniej, uzyskacie ciepłe, dobrze oświetlone wnętrze, w którym jednak potrzebne będzie cieniowanie, gdyż będące tam rośliny mogą źle znosić nadmiar słońca. Będzie to doskonała lokalizacja oranżerii dla roślin tropikalnych, które wymagają przez cały rok temperatury około 25oC i stale wysokiej wilgotności powietrza.

Osoby zakładające ogród zimowy powinny też pamiętać o tym, że posadzenie w nim delikatnych i wymagających roślin nieuchronnie wiąże się z wysokimi kosztami ich pielęgnacji, w tym z montażem urządzeń, które zapewnią odpowiedni klimat w oranżerii.

Problemem dla wielu osób może być również brak czasu na podołanie obowiązkom związanym z utrzymaniem oranżerii w dobrym stanie. Pamiętajmy również o tym, że jej gorące i wilgotne wnętrze nie jest miejscem przyjaznym dla człowieka. Dobrym pomysłem może okazać się budowa przydomowego basenu. W jednym i drugim wypadku z powodu wysokiej wilgotności powietrza trzeba oddzielić ją szczelną przegrodą od części mieszkalnej.

Polecane rośliny: Abutilion, Alokazja, Codieum, Dzbanecznik, Guzmania, Płaskla (Łosie rogi), niektóre Storczyki, Zanokcica

W przypadku pokoju wypoczynkowego w ogrodzie zimowym, w którym chcemy utrzymywać kontakty towarzyskie – optymalna będzie lokalizacja po wschodniej, południowo-wschodniej lub południowo-zachodniej stronie domu. W takim pomieszczeniu możemy spodziewać się temperatury ok. 20oC, która jest najkorzystniejszą temperaturą dla człowieka. Są również dostępne piękne rośliny, które będą się świetnie rozwijać w takich warunkach.

Partnerzy

Wyróżnienia

manufaktura
TS-Aluminium-logo-o
logo-aliplast
logo-poprawione
firma-roku
godło