Menu

48 33 814 41 59 almontsystem@almontsystem.pl

Wybór ogrodu zimowego

Po podjęciu decyzji o budowie ogrodu zimowego warto dokładnie zaplanować każdy krok – tak by cała inwestycja zakończyła się sukcesem.

Fotolia-49547198-Subscription-Monthly-M
Fotolia-47493270-Subscription-Monthly-M

Po pierwsze projekt

Pierwszą sprawą jest otrzymanie od wykonawcy ogrodu specyfikacji dotyczącej kosztów tego przedsięwzięcia oraz dokładnego projektu ogrodu. Aby mieć w głowie pełną listę kosztów, warto dopytać o wszelkie szczegóły związane z budową.

Nie tylko cena jest ważna

Najtańsza oferta wcale nie musi być najlepsza. Warto pamiętać o tym przy wyborze wykonawcy ogrodu zimowego. Klient powinien również zastrzec terminy zakończenia realizacji projektu – tak by nie musiał czekać w nieskończoność na gotowy ogród zimowy.

Dobrze wybierz materiały

Wybór odpowiednich materiałów do budowy ogrodu zimowego jest sprawą priorytetową. Od ich trwałości i jakości zależy, jak długo ta konstrukcja zachowa dobrą formę i nienaganny wygląd. Na przykład jeśli chodzi o ramy okienne, polecamy te z PCV o większej wytrzymałości lub profile aluminiowe z przegrodą termiczną.

Materiały użyte w konstrukcji ogrodu zimowego powinny być też wybierane pod kątem tego, by były łatwe w konserwacji. Inwestycja w takie materiały, które zapewnią konstrukcji odpowiednią odporność i wytrzymałość na obciążenie śniegiem i wiatrem oraz szczelność dachu – z pewnością się zwróci. Warto też zwrócić uwagę na to, by wygląd zastosowanych materiałów pasował dobrze do wyglądu domu.

Usytuowanie ogrodu

Przy wyborze miejsca na ogród zimowy, należy pamiętać, że ogrody skierowane na południe otrzymują więcej słońca w czasie dnia niż te ukierunkowane na północ. Co za tym idzie, konkretna lokalizacja może pociągać za sobą potrzebę instalacji odpowiedniej wentylacji oraz żaluzji i markizy. Kluczowe dla komfortu użytkowników ogrodu jest utrzymanie odpowiedniej temperatury pomieszczenia w lecie oraz zapewnienie odpowiedniej ilości światła w zimie.

Partnerzy

Wyróżnienia

manufaktura
TS-Aluminium-logo-o
logo-aliplast
logo-poprawione
firma-roku
godło