Menu

48 33 814 41 59 almontsystem@almontsystem.pl

Zabudowa ogrodu zimowego

Przy stawianiu nowoczesnych domów chętnie dołącza się do nich duże powierzchnie przeszklone, dzięki którym mieszkańcy mogą bezpiecznie i wygodnie korzystać z ciepła słonecznego, bez narażania się na bezpośredni kontakt w wiatrem czy chłodem. Do tego dużą przyjemnością jest odpoczynek w otoczeniu zieleni dostępny przez cały rok.

ogrod-zimowy-01
Climax-01-1

Nowoczesność i funkcjonalność

Budowa ogrodu zimowego wiąże się ze zwiększeniem powierzchni domu, poprawą jego bilansu cieplnego oraz korzystnym wpływem na zdrowie mieszkańców i estetykę otoczenia. System dachowy TS oferuje duże bogactwo kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu. Dostępna jest również szeroka gama systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych. Jako producent stolarki aluminiowej oferujemy również całą gamę rozwiązań z zakresu systemów okiennych i drzwiowych. Z kolei drzwi przesuwne oraz harmonijkowe pozwalają na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia.

W części dachowej ogrodu zimowego duża rolę odgrywają krokwie. Mogą tu być wykorzystane krokwie o różnych przekrojach zależnie od tego, jakiej nośności wymaga dana konstrukcja. Profile wzmacniające wprowadzone do krokwi pozwalają na uzyskanie dużych rozpiętości dachu.

Woda spływa z dachu do profilu rynnowego, który jest chroniony przed zatkaniem siatką ochronną, a dalej przez rurę PCV znajdującą się na słupie nośnym. System ten zapewnia świetny efekt wizualny, jego elementy pozwalają nadać konstrukcji nowoczesny lub tradycyjny wygląd zależny od preferencji klienta.

Wypełnienie dachu

Jeśli chodzi o dach, w zależności od preferencji klientów można tu stosować różne typy wypełnień o różnej grubości. Na rynku dostępne są m.in. szyby o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła, szyby pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, antyrefleksyjne (efekt lustra), szyby bezpieczne, antywłamaniowe, płyty poliwęglanowe. Warto również wspomnieć o foliach ochronnych, które zimą nie pozwalają na uciekanie ciepła, a latem zapobiegają zbytniemu nagrzewaniu się ogrodu zimowego. Ciekawym i bardzo atrakcyjnym wizualnie pomysłem są również folie ozdobne oraz witraże wykonane zgodnie z pomysłami klientów.

Izolacja

Częścią profili są przegrody termiczne zbudowane z materiałów syntetycznych, które zapewniają dobrą izolacyjność pomieszczenia oraz redukcję strat energii. Efektem są mniejsze koszty ogrzewania oraz uniknięcie kondensacji pary wodnej. Dodatkowym atutem przegrody termicznej jest fakt, że poprawia ona izolacyjność akustyczną pomieszczenia. Szczelność dachu zapewniona jest przy pomocy uszczelek EPDM.

System okien dachowych jest łatwy w montażu.

Profil rynnowy bezpośrednio połączony ze słupem aluminiowym, w którym znajduje się rynna odprowadzająca wodę.

Zakończenie konstrukcji ogrodu zimowego, widoczne połączenie krokwi z profilem rynnowym i słupem.

Uzupełnieniem zabudowy ogrodu zimowego będzie oświetlenie oraz wewnętrzne i zewnętrzne rolety, które ochronią pomieszczenie przed nadmiarem słońca.

Partnerzy

Wyróżnienia

manufaktura
TS-Aluminium-logo-o
logo-aliplast
logo-poprawione
firma-roku
godło